Rubriky
O víně

Nealko víno pro těhotné a kojící maminky

Čekáte miminko nebo vašeho drobečka kojíte? Pak asi víte, že byste se měla vyvarovat pití alkoholu. Ten se totiž dostává přes krevní řečiště k plodu nebo do mateřského mléka.

nealkoholická vína
Nealkoholická vína koupíte v e-shopu Alkohol.cz
 

Nemůžu alkohol. Co pít ve společnosti?

Co však pít, pokud se ocitnete v dobré společnosti, kde alkohol teče proudem? Podobných příležitostí se naskytne mnoho, ať už posezení s přáteli, rodinná oslava, svatba, nebo když si jen chcete poklábosit s kamarádkou u sklenky dobrého vína.

Carl Jung nebo Vintense? V e-shopu Alkohol.cz si svoje nealkoholické víno vybere každý!

Jedno elegantní řešení by tu bylo: Zkuste nealkoholické víno! Žádný podfuk, jedná se o běžné víno, které je speciální metodou zbavováno alkoholu. Pro nastávající maminky a kojící je naprosto bezpečné, správně vychlazené chutná jako opravdové, rozdíl ani nepoznáte.

Jak se vyrábí nealkoholické víno?

Nealko víno vzniká z vína běžného vícero způsoby, nejvíce se používá tzv. dvoufázová metoda ve vakuu. Zjednodušeně řečeno: v prvním kroku se víno zbaví alkoholu, v druhém se mu vrátí buket, soubor vůní, které jsou daný druh vína typické.

Technologické zařízení pro tzv. odalkoholizování vína je velmi nákladné, málokteré vinařství si jej může dovolit. V České republice vyrábí nealko vína Michlovský, který je neprodává jen našem trhu, zájem o jeho vína je nejen mezi našinci, ale také v muslimských zemích, kde je konzumace alkoholu tabu.

Co je nealkoholické víno?

Podle platné legislativy se za nealkoholické víno může označit takové, které obsahuje max. 0,5 % alkoholu.

SZPI

Vinaři vylaďují svoje postupy, sehnat se dá víno, které obsahuje nulový alkohol. Ideální pro těhotné a maminky s kojenci, řidiče a zapřisáhlé abstinenty.

Nealko víno vs. vinný mošt

Je velký rozdíl mezi nealkoholickým vínem a vinným moštem, ačkoliv někteří tvrdí, že jde o jeden a týž nápoj. Chyba lávky! Nealkoholické víno se vyrábí z vína klasického, má tedy i jeho charakteristické vlastnosti. Chybí mu jediné – alkohol.

Vinný mošt je šťáva vylisovaná z hroznů. Ta bezprostředně po vylisování alkohol neobsahuje a je přirozeně sladká. Vinný mošt je základní surovinou pro výrobu vína.

Jeden příklad za všechny: vinný mošt se krátce poté, co se nechá kvasit, stává burčákem. Toto stádium trvá jen několik dní, jedná se o meziprodukt při výrobě vína. Sezóna burčáku nastává v pozdním létě až brzkém podzimu, po první sklizni vinných hroznů.

Kde koupit nealkoholické víno?

Nejenom nealko pivo, ale také nealkoholické víno se dá sehnat v regálech větších obchodů. Pokud si chcete vybrat, podívejte se do vinoték a dalších speciálek, kde je nabídka podstatně zajímavější.

Nealkoholická vína koupíte v e-shopu Alkohol.cz

Kvůli složitější výrobě dealkoholizovaného vína bývají tato vína dražší než klasická, ale rozdíl není nijak závratný. Lahve, v nichž jsou nealko vína balená, jsou podobné běžným. Vypadají velmi hezky, designový kousek může být hezkým dárkem pro ty, kteří alkohol nesmí, ať už dočasně nebo se jedná o abstinenty z přesvědčení.

Do skleničky si můžete nalít nealko víno červené, bílé, růžové, ale také sekt, čili šumivé víno. Všechny tyto druhy vína se prodávají bez alkoholu.

Oblíbené značky

Mezi oblíbené značky nealkoholického vína patří český Michlovský, Carl Jung nebo Vintense.